Блог укр

Етикет у гостях. Як бути бажаним гостем?

Культура гостинності складається не тільки зі смачної кухні та добродушного ставлення господарів будинку. Поведінка самих гостей багато в чому визначає успіх заходу.

Запізнюватись у гості? Добре чи погано? У цієї медалі дві сторони. По-перше, немає нічого гіршого для господині, ніж гість, який з'явився надто рано. Головна порада тут – прийти на 10 хвилин пізніше за призначений час. Якщо ж ви запізнюєтеся на довше, обов'язково попередьте.

Якщо йдете в гості, запам'ятайте три правила: не приходити з порожніми руками, під час перебування відкласти телефон, та обов'язково висловити комплімент щодо страв, сервірування чи атмосфери.Вітатися слід з усіма гостями, представлятися повним ім'ям, не скупіться на компліменти. Якщо ви заздалегідь знаєте список гостей, було б добре підготуватися до розмови і трохи дізнатися про них заздалегідь.

Не варто торкатися та гладити домашніх тварин господарів або обіймати дітей, не спитавши завчасно.

Особистий простір домочадців священний – не заходьте в усі кімнати у пошуках вбиральні – запитайте господиню або відвідуйте ті кімнати, куди були запрошені.
Починати їсти слід після того, як господар запрошує приступити до трапези. Пам'ятайте про загальні столові прилади, передачу страв, запропонуйте людям поруч ті страви, які стоять до вас ближче.

Якщо це формальний обід і присутні кухарі, офіціанти – варто обов'язково подякувати господарям, кухарям та офіціантам.  Дякуйте лише словами, Чайові тут недоречні.

Покидати дім господарів слід через півгодини після подачі кави та десерту. Сучасні будинки рідко мають окремі зали для розпивання кави, але її можна подати і до столу, натякаючи на швидке завершення свята.Бути хорошим гостем анітрохи не легше, ніж гостинним господарем. Збережіть собі наші поради, щоб завжди бути бажаним гостем у будь-якому суспільстві.

Made on
Tilda