Блог укр

Мистецтво подарунків-компліментів

Подарунки-компліменти дуже делікатний момент у взаєминах між людьми. Дивно, яку важливість мають такі маленькі та скромні жести. Я думаю, що у кожного з нас у житті трапляється ситуація, коли хочеться гарно віддячити людині за надану допомогу, але ми не знаємо як. У цій статті я зібрала низку правил і порад, як це можна зробити елегантно та ввічливо. 

Що таке подарунок-комплімент?

У Франції я почула чудову фразу: "Маленькі подарунки підтримують велику дружбу". У цьому короткому вираженні викладено всю суть подарунків-компліментів. Вони є невеликими, скромними, не зобов'язуючими презентами, які висловлюють подяку або симпатію.

Важливе правило, про яке завжди потрібно пам'ятати: подарунок чи сувенір не варто купувати дорогою в гості або у день зустрічі. Швидше за все, обмеження у часі призведе до обмежень у виборі, а може, навіть, і до запізнення. Подбайте про це заздалегідь.

Наприклад, збираючись у відпустку в іншу країну, ви попросили сусідів доглянути квіти або домашню тварину. Доречно з вашого боку подбати про невеликий сувенір з подорожі на знак вдячності за допомогу.

Або вас запросили на домашню вечерю в колі друзів. Погодьтеся, було б досить неввічливо прийти із порожніми руками. Відповідно до сучасного етикету не заборонено поцікавитися у господині чи господаря вечора, що принести до столу. Але як бути, якщо у відповідь чуєте скромне «нічого не потрібно»? У такому разі можете вручити особистий подарунок, яким господар вечора зможе насолодитись на самоті. Якщо ваш друг любить білий китайський чай, принесіть упаковку найкращого чаю, вартість якого вас не обтяжить.

Що вибрати як подарунок-комплімент?


Солодощі за смаком

Віддавайте перевагу незвичним авторським десертам або унікальним солодощам ручної роботи. Важливо, щоб ваш вибір збігався зі смаками сторони, що приймає подарунок.

Гарний букет замість тисячі слів

Квіти завжди безпрограшний варіант для будь-якого приводу. Інтернет-магазини та on-line сервіси доставки суттєво полегшують вибір та допомагають легко здивувати близьку людину. Так сталося, що одного разу я не встигла підготувати подарунок до Дня народження приятельки з Одеси. Завдяки оперативній доставці квітів через дві години вона раділа гарному букету. Згідно з етикетом, якщо ви даруєте квіти, то потрібно подбати ще й про вазу. Якщо немає такої можливості, то рекомендую вибирати букети в коробках.

Пляшка гарного вина

Хороше вино - ще один безпрограшний варіант подарунка на звану, домашню вечерю. Якщо ви знаєте смаки сторони, що приймає, то вибір вина не буде важким.

Хоча на перший погляд вино здається ні до чого не зобов'язуючим подарунком, у ньому є невелика каверза. Що слід робити з пляшкою: подати її до столу чи залишити собі? Якщо подарунок не призначений для поповнення вашої елітної енотеки, я раджу подати вино гостям, щоб ситуація не виглядала так, начебто вино вам не сподобалося.

А як щодо чоловіків?

Напевно, ви хоча б раз у житті бачили, з якою розгубленістю чоловік приймає в подарунок букет квітів. Безперечно, за правилами етикету це не заборонено, але наші чоловіки не звикли до таких презентів. Постарайтеся уникати таких ситуацій, щоб не ставити людину в незручне становище.

Крім того, презенти з кондитерської доречні тільки для жінок - чоловікам я не рекомендую дарувати солодощі. Для сильної статі краще вибрати подарунки, що підкреслюють вольові риси їхнього характеру. Наприклад, набір мініатюр преміальної кави чи елітний алкоголь.

Основні правила дарування та отримання подарунків


У момент дарування краще говорити щирі слова поваги чи теплі побажання. З погляду хороших манер неправильно вручати подарунок мовчки або недбало засунути його в руки, пробурмотівши: «Тут щось для тебе». Намагайтеся заздалегідь підготувати свою невелику промову, але не читайте її з записки. Вона може бути урочиста, зворушлива, гумористична, але не повинна містити колкості та натяки. Сам же подарунок краще вийняти з пакета, хоч би яким красивим і святковим він не був.

Презент вручається, перш ніж гості запрошуються до столу. А тепер одна дуже цікава деталь на випадок коли подарунок вручає пара. Якщо гості та господарі вже знайомі один з одним, то чоловік дарує подарунок жінці, а жінка – чоловікові. Однак якщо це свято вашої знайомої, яка не знає чоловіка, що супроводжує вас, то подарунок вручаєте ви самі.

Я завжди говорила, що мистецтво приймати подарунки полягає в тому, щоб робити це, не ставлячи у незручне становище тих, хто прийшов без подарунка. Просто додайте до слів подяки фразу «Я обов'язково відкрию це пізніше». Також раджу не складати подарунки на видному місці. Це дозволено лише на Різдво.

Нечемно питати у господарів, сподобався і чи знадобиться подарунок. Господиня сама знайде час подякувати гостям та оцінити презент. Цілком можливо, що подяка буде висловлена ​​скромним презентом у відповідь зі словами вдячності.

Одним уміння красиво і невимушено дарувати подарунки дається з народження, іншим належить цьому ще навчитися. Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете без труднощів підібрати доречний подарунок і зробити його найкращим чином. Головне, будьте щирими, не вимагайте миттєвої захопленої реакції та обдаруйте господаря будинку приємними, теплими словами на його адресу.Made on
Tilda