Блог укр

Дрес-код BLACK TIE

Black Tie: головні правила дрес-коду

Позначка dress-code у запрошенні - це завжди попередження про рівень та формат зустрічі. Адже для організаторів важливо, щоб захід пройшов ідеально та гості не хвилювалися про те, що їх зовнішній вигляд недоречний. Дрес-код допомагає гостям розібратися у рівні та форматі зустрічі, відповідно - вибрати для себе найбільш відповідний образ.

Важливість та високий рівень заходу, завжди повинен підкреслювати вечірній одяг. Тому важливі світські події, церемонії, інші заходи найвищого рівня, завжди супроводжує дрес-код Black Tie, з правилами якого ми сьогодні ознайомимося. 

Black Tie для чоловіків

Головним одягом для чоловіків, у цьому дрес-коді, залишається смокінг. Це самий «молодий» костюм в традиціях фрачної теми, але він володіє унікальною історією та навіть має навколо себе безліч легенд. Так, у Великобританії цей костюм називають «піджаком для офіційних обідів». В Америці він відомий, як таксідо - на честь назви заміської резиденції Tuxedo Park Club під Нью-Йорком, де вперше в Новому Світі був «вигуляний» цей костюм. Ми називаємо його смокінгом, але це у наш час не "куртка для куріння». Це ошатний костюм для вечірньої пори, котрий прикрашає кожного чоловіка та будь-яку подію.

Смокінг може бути чорного або північно-синього кольору (білий та кольору екрю допустимі на літніх заміських зустрічах або прогулянках на яхті). Штани повинні бути того ж кольору. Клітинку, смужку залиште для ділового дрес-коду.

Сорочки повинні бути однотонними світлих відтінків (без кишені!), обов'язково повинні бути манжети під запонки.

Обов'язковий вибір за визначенням Black Tie - повинна бути краватка або чорний метелик з чорним жилетом або поясом. Краватки повинна бути однотонна або в цяточку (але не діагональ!). Метелик - тільки, коли зав'язується, а не готовий. Кольорові метелики та пояси допустимі, але вибирайте їх дуже обережно.

Туфлі - оксфорди або дербі, але обов'язково не лаковані (такі залиште для White Tie).

Як кажуть експерти, без нагрудної хустки, чоловік одягнений не у повному обсязі. Вона повинна бути білою або під краватку (зверніть увагу, що хустка та краватка повинні бути не з однієї тканини!).

Пам'ятайте, що при необхідності піджак, краватку або прикраси, ви завжди зможете зняти. Але якщо ви залишили їх вдома - ви не зможете їх додати.


Black Tie для жінок

Вечірня сукня є своєрідним індикатором ролі жінки у суспільному житті. А святкова сукня для жінки - це ще і її свобода, адже тут немає дуже строгих обмежень, якими можуть бути наповнені інші дрес-коди у світі бізнесу. У вечірньому образі, жінка може оголити шию та плечі, підкреслити талію та стегна, оголити ноги за допомогою розрізу.

На заходи такого формату ви можете надіти елегантну довгу сукню або вечірнє коктейльне плаття. Щоб створити максимально гармонійний образ, потрібно вибрати сукню, відповідну не тільки ситуації, але й вашій фігурі, манері руху.

Прикраси
Чим темніше на вулиці, тим дорожче прикраси. Ввечері, срібну прикрасу можна вибрати тільки, якщо це вишуканий художній витвір. Перли допустимо тільки, якщо це ювелірний виріб, де він відтіняє інші камені у кольє або сережках. Самі авангардні дизайнерські прикраси у Black Tie вітаються.

Спідня білизна
Погана спідня білизна не просто виглядає неестетично - вона може створювати неестетичні складки, вклинюючись у шкіру, надаючи грудям неприродню форму. Ваше завдання - підібрати білизну так, щоб вона була зовсім не помітною. Навіть ідеальніший образ, може докорінно зруйнувати бретелька бюстгальтера, котра визирає.

Вечірнє взуття
Воно є частиною образу та повинне відповідати випадку. Для вечірнього взуття, завжди характерні красивий декор та акцент на підбори. Неприпустиме спортивне або вуличне взуття, а також взуття без підборів.

Сумка
Правильна сумочка відразу додає образу завершеність. Якщо у вас простий наряд, на вечірню сумочку лягає особливе естетичне навантаження. Для вечірнього образу допустимі сумки тільки маленьких розмірів, ідеальний варіант - клатч. Неприпустимі рюкзачки, сумки вище середньої величини (навіть самих люксових брендів).

Пам'ятайте, що вашу сумочку не повинен носити чоловік.

Важливий момент! Коли ви йдете по червоній доріжці або фотографуєте біля бренд-волу - не тримайте у руках мобільний телефон. І, звичайно, табу на червоній доріжці - сонцезахисні окуляри. Як би не було на вулиці яскраво та сонячно - позуйте фотографам без них.

Пам'ятайте, що вечірнє плаття - ваша головне прикраса. А макіяж - це теж одяг, та він надівається разом із сукнею.

Манери

На урочистих вечірніх зустрічах спостерігати за своїми манерами вкрай важливо та навіть обов'язково. 

Постава та хода - важливий елемент першого враження. Пряма спина, вільний крок, вміння триматися, створюють наповнений образ людини, яка знає собі ціну.

Підтримуйте рівну поставу, не тільки коли ви стоїте, а ще й коли сідаєте. Під час сидіння, особливо довготривалого, важливо стежити за положенням спини, рук та ніг. Не варто закидати ногу на ногу або навалюватися грудьми, плечима або руками на стіл.

Не слід сідати на всю поверхню стільця, спиратися та тим більше розвалюватися на спинку, необхідно тримати спину рівно.

Надмірна жестикуляція робить людину непрофесійною, нездатною висловити свою думку без допомоги рук.

Не варто активно поправляти зачіску або прикраси, це демонстрація невпевненості та нещирості.

Немає нічого гіршого, аніж постійно щось поправляти та взагалі публічно виявляти зайву заклопотаність своїм зовнішнім виглядом.

Пам'ятайте, що дотримання дрес-коду - це прояв поваги до себе та сторони, котра приймає вас. Урочисті події та офіційні зустрічі з відміткою Black Tie, відносяться до дуже високого рівня, тому на них вкрай важливо дотримуватися дрес-коду, виглядати та триматися бездоганно. 
Made on
Tilda